Filmi MikroSünd esilinastus


MikroSünd- inimese sünd läbi mikroskoobisilma
Dokumentaalfilmi “MikroSünd” esilinastus

20.septembril, kell 12
Tartus, teaduskeskuse AHHAA Lektooriumis,
eestikeelsete subtiitritega

 

Avasõnad sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt

Pärast filmi küsimuste-vastuste ring,

milles osalevad ämmaemand Siiri Põllumaa, 

TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi geneetika teadur Triinu Visnapuu ja

MTÜ Sünni Vägi sünnitoetajad

 

“MikroSünd” on sõltumatu täispikk dokumentaalfilm, mille on tootnud Alto Films Ltd. Filmi on loonud ja tootnud briti filmitegijad Toni Harman ja Alex Wakeford. Filmis lähenetakse sünnile uudsel viisil – läbi mikroskoobisilma, ning selle põhifookuseks on, kuidas kaasaegsed sünnitustavad võivad muuta meie lapsed haigustele oluliselt vastuvõtlikumaks. Filmi esilinastus toimub Tartus AHHAA keskuse Lektooriumis ning selle pikkus on üks tund.

20. septembril kell 12 toimub Tartus uue dokumentaalfilmi “MikroSünd” maailma esilinastus. MTÜ Sünni Vägi korraldab filmi esilinastust Tartus samal päeval kui toimuvad filmi esilinastused rohkem kui 700 üritusel üle maailma.

MTÜ Sünni Vägi panustas käesoleva aasta alguses briti filmitootja Altofilm projekti, mille eesmärgiks oli uurida lapse sündimisel toimuvaid mikroskoopilisi protsesse. Kevadel valmis selle projekti tulemusena erinevate juhtivate teadlaste intervjuudest koosnev dokumentaalfilm „MikroSünd“ („Microbirth“). Otsustasime filmi eesti keelde tõlkida, et ka Eestis jõuaks see põhjalik käsitlus sünnil toimuvate protsesside mõjudest võimalikult paljude inimesteni.

Tallinnas saab filmi vaadata 29. septembril kell 18 Kinomajas.

MTÜ Sünni Vägi omab selle filmi avalike esituste korraldamise litsentsi, huvilistel pöörduda synnivagi@synnivagi.ee

Loe edasi

Korraldaja MTÜ Sünni Vägi