Kursus Sünni Vägi® Tartus


10 kohtumist neljapäeviti 14. jaanuarist – 17. märtsini aastal 2016.

Lapse sünd on loomulik ja imeline ning samas on see seotud suure vastutuse ja võib-olla ka hirmuga. Sünnil läbivad naine ja laps enneolematult tugevaid emotsioone ja füüsilisi aistinguid. Sünd on inimese esimene ja võib öelda, et suurim muutus terves elus.  See, kuidas me sünnime, mõjutab meid kogu elu vältel. Sünnituskogemus mõjutab naise suhtumist iseendasse naise ja emana, mis omakorda loob keskkonna lapse kasvamiseks.

Kui soovid ise teadlikult kaasa aidata oma lapse sünnile ning muuta see võimalikult pehmeks ja rahuldustpakkuvaks kogemuseks, siis oled oodatud osalema kümnest kohtumisest koosneval terviklikul Algallika protsess ja hingamistööl põhineval kursusel. Käsitleme teemasid eostamisest, lapseooteajast, sünnitusest ja sünnijärgsest perioodist, pakkudes seejuures teadmisi ja tööriistu rahulduspakkuvate kogemuste loomiseks.

Kursusel Sünni Vägi toetame Sind ja Sinu peret:

•  joogaharjutustega

•  hingamisseansside ja meditatsioonidega

•  nõustamisega

Alustame neljapäeval 14. jaanuaril kell 17.30, Tartus, Kalevi tn 11-1.

Grupi suurus on 4 – 6 inimest.

Osalustasu ja registreerimine:

Kogu kursuse hind on 220 eurot (võimalik tasuda ka kahes osas).

Registreerimine ja lähem info aadressil synnivagikursus@gmail.com

või telefonidel 53 316263 ja 5213031.

Korraldaja on Algallika protsessi ja hingamistöö terapeut ja sünnitoetaja Inge Bachaus

Järgmine kursus Tartus toimub 2016 aasta 24. märtsist – 26. maini.

************************

Meil on hea meel jagada tagasisidet, mille oleme saanud kursusel osalenud naiselt:

„Teadliku raseduse ja sünnituse kursus oli minu raseduse ja sünnituse juures tohutult toetav. Esiteks, kõik mured ja hirmud, mis minus tõusid, sain ringis jagada, läbi hingata ja nendest suuresti ka lahti lasta. Näiteks hirm sünnituse ees. Ringis rääkisime läbi mis on sünnitus, kuidas laps välja tuleb, mis muutused toimuvad kehas, millised erinevad reaktsioonid võivad naisel sünnitusel ärgata, kes on sünnitoetaja, kuidas saaks mu mees mind toetada jne. Pärast teemade läbi rääkimist me hingasime. Sel ajal sain väga hea kontakti oma lapsega ning rääkisin ka talle oma hirmudest ning rõõmudest ja mulle tundus, et tema rääkis ka minuga. Me toetasime teineteist lohutavate ja väestavate afirmatsioonidega ning pärast seda olid mul hirmud haihtunud. Mina ning mu kõhubeebi tundsime usaldust, rõõmu ning rahulolu.

Teiseks, minu uued rõõmud! Neid sain jagada teiste naistega, kes mõistsid mind ja elasid koos minuga kaasa. Nii hea on jagada kellegiga rõõmu, sest siis see ju mitmekordistub. Näiteks rõõm, kuidas beebi ennast kõhus liigutab ning minuga suhtleb. Minu laps oli rahulik ning kui ta hakkas kõhus tralli lööma, olin selle üle väga-väga rõõmus. Ringikaaslased mõistsid seda, sest naised ju teavad, mis tunne on, kui keegi sinu kehas elab ning ennast seal sirutab või haigutab või luksub või mis iganes muud see väike olevus seal teeb.

Kolmandaks, harjutused, mida kursusel tegime, olid suureks abiks kogu mu rasedusele ja sünnitusele. Massaaži jõudsin rasedana ainult korra aga igahommikused venitused, kus kuulasin oma keha ja lapse vajadusi, tegid mu kere lahtiseks ning tänu sellele ei olnud mul turseid, väga vähe valutas selg, energiat jagus rohkesti ja kergem oli olla.

Kursusel käisid ka issid, et ka neid valgustada raseduse ning sünnitusega kaasnevate protsessidega. Leian, et mehi on väga oluline kaasata, sest siis tunnevad ka nemad ennast olulise lülina lapse saamise juures ning võtavad tänu sellele rohkem vastutust – ja seda täitsa vabatahtlikult! Peale selle tekib neil oluliselt kiiremini isaarmastaus. Meil tuli see otsekohe peale sünnitust. Kursusel hingasime kõik koos ja peale seda said jagada kõik oma hirme ning rõõme. See lähendas mind oma mehega suuresti.

Kui võtta kõiki neid olulisi punkte arvesse (ja see ei ole kindlasti kõik, sest kursusel toimub rohkemgi veel), siis soovitaksin kindlasti igal tulevasel emal vähemalt mõelda selle peale, et minna Teadliku raseduse ning sünnituse kursusele. Aga eriti soojalt soovitan kursusest osa võtta. Pealekauba – saate sealt kaasa suurepärase sünnitoetaja!

Aitäh!’ Karin“

Leave a Comment